EC05-13: Deutsche/-r Tandem-PartnerIn in Prag gesucht (jednotlivec, Praha)

Hledáme: Ráda bych našla někoho (nejlépe rodilého Němce/Němku), který by byl ochotný se se mnou třeba jednou nebo dvakrát týdně sejít (v Praze) a věnovat se se mnou němčině. V květnu z němčiny maturuji a také dělám přijímací zkoušky na vysokou školu, ráda bych se proto trochu připravila. Na oplátku můžu nabídnout doučování češtiny :))

EC27-12: Zwei tschechische Au-pair-Mädchen suchen Familien in Deutschland (jednotlivec, Dub)

Hledáme: Wir würden gerne als Au-pair Mädchen in Deutschland arbeiten, weil wir uns gerne um die Kinder kümmeren und dabei möchten wir unsere Sprachkenntnisse vor dem Abitur verbessern. Wir versuchen diesen Sommerjob persönlich mit der Hilfe unserer Bekannten zu bekommen. Wir haben schon große Erfahrungen in der Arbeit mit Kindern.

ED02-13: INHAUS GmbH Berlin (jednotlivec, Berlin)

Hledáme: V rámci mého dalšího vzdělávání u INHAUS s.r.o. bych rád absolvoval praxi v Praze v červnu 2013 v oboru hotelnictví.

ED11-09: Dopisování - Volker Schultze (jednotlivec, Kiel)

Hledáme:

ED12-13: Studentka speciální pedagogiky hledá praxi v České republice (jednotlivec, Wolkering)

Hledáme: Hledám sociální organizaci/ instituci v oblasti práce s dětmi a mládeží nebo interkulturelní sociální práce, kulturní nebo personální management. Mé dosavadní zkušenosti z praxe jsem nasbírala během: 1. tříměsíční praxe v mateřské školce (v Italii); 2. tříměsíční praxe v mateřské školce (v Regensburgu); 3. třítýdenní praxe ve speciální škole pro postižené děti a během zaměstnání v jednom dětském a mládežnickém centru pro citový vývoj. Kromě toho pracuji jako asistentka postižených lidí. Velmi se zajímám o interkulturelní výměnu a jsem otevřená novým pracovním oblastem.

ED27-12: Česko-německé setkání dvou rodin (jednotlivec, Regensburg)

Hledáme: českou rodinu s dětmi mezi 5 a 10 lety, která by měla zájem o jazykovou výměnu a chtěla by s námi občas uskutečnit nějaký společný výlet (v česko-německém pohraníčí až do Plzně).

ED28-07: Herbert Kraus (Praxe v zemědělství) (jednotlivec, Mähring)

Hledáme: mladého českého zemědělce nebo studenta zemědělství, který si chce rozšířit své znalosti.

ED29-12: Rodina hledá českou Au-pair (jednotlivec, Landsberg am Lech)

Hledáme: Hledáme Au-Pair z Čech do naší malé rodinky v Bavorsku. Máme jedno dítě - čtyřletého chlapečka, který chodí dopoledne do školky. K Vaším úkolům by patřilo dovézt ho do školky (nedaleko od nás), pak ho zase vyzvednout, hrát si s ním, než přijdeme domů. Dále byste měla na starosti domácí práce. Nástup by byl dle dohody na min. 1 rok. Důležité je, abyste si s naším malým hrála, zabavila ho a uměla alespoň základy němčiny. Ráda Vám zašlu další informace.

IC28-12: International Youth Camp (jiný subjekt, Praha)

Hledáme: Školy, gymnázia a jiné spolky a sdružení mládeže, které by se zúčastnily naších programů v ČR. Účastníci se dozví mnoho zajímavých věcí, poznají nové lidí a kultury, seznámí se s českými turistickými atraktivitami a historickým dědictvím.

IC32-07: Institut celoživotního vzdělávání a Jazyková škola (jiný subjekt, Kutna Hora, (60 km von Prag))

Hledáme: kontakt na výměnu zkušeností mezi vyučujícícmi a žáky. Zajimame se o jazykovou vyuku a dalši vzdelavani pedagogickych pracovniku, efektivni uceni a uceni se.

IC40-12: Dětský domov, Základní škola, Školní jídelna a Školní družina Volyně (jiný subjekt, VOLYNĚ)

Hledáme: Hledáme obdobné zařízení v příhraniční oblasti NSR

IC42-12: ART Prometheus (jiný subjekt, Praha 8)

Hledáme: Die Festivalmacher ART Prometheus suchen Projekte mit deutsche und tschechische Kooperationsidee mit dem Ziel, ... ihnen im Frühling 2013 vor dem Festival eine Plattform in Tschechien zu geben ... sie während der Festivalzeit im Zeitraum Juli/August in Pilsen vorzustellen/aufzuführen ... sie als tschechische Produktionspartner zu begleiten und während des Festivals zu präsentieren

IC44-12: Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy (jiný subjekt, Praha 8)

Hledáme: Partnerskou organizaci v Německu (školu, volnočasovou organizaci, atletický klub apod.) se zájmem o účast na námi navrženém atletickém setkání. Bližší informace a popis projektu naleznete v příloze.

ID05-09: Berufsbildungswerk Neuwied (jiný subjekt, Neuwied)

Hledáme: Obecní nebo městské úřady v České republice nebo podobné instituce, které by nám umožnily praxi. Naši žáci by se rádi seznámily s činnostmi a pracovním stylem na zahraničním úřadě.

ID10-13: Salesianer Don Boscos, Kloster Ensdorf - Jugendbildungshaus (jiný subjekt, Ensdorf)

Hledáme: Hledáme českou skupinu mladých lidí, která by měla zájem strávit s námi společný čas a podniknout společné akce k různým tématům. Jedno z témat je: "Jak zacházet s rasismem a xenofobií". My se zajímáme o život v České republice, o českou zemi a kulturu. Rádi bychom mladým lidem z obou zemí zprostředkovali nahlédnutí do života sousední země. V roce 2014 bychom se těšili na návštěvu z naší strany.

ID11-13: Diakonie Hochfranken / Diakonie am Campus (jiný subjekt, Hof)

Hledáme: partnerskou organizaci v České republice, se kterou bychom mohli uskutečnit výše uvedený seminář pro mladé lidi. Chtěli bychom se dozvědět více o průběhu a obsahu dobrovolného sociálního roku v ostatních zemích.

ID15-13: KiEZ "Querxenland" Seifhennersdorf - Kindererholungszentrum (jiný subjekt, Seifhennersdorf)

Hledáme: školy a mládežnické spolky, které by se chtěly zúčastnit našich aktivních programů se zážitkovou pedagogikou v Německu (sportovní nabídka na našem multifunkčním areálu, kreativní nabídka v centru volného času, nabídka cestování v regionu ... ). Můžete objevit, dozvědět a naučit se spoustu nového.

ID18-13: BVS Bayern (Bavorský sportovní spolek pro postiženou a rehabilitující se mládež) (jiný subjekt, Berching)

Hledáme: partnerský spolek, který by měl zájem o výměnu v oblasti kultury a sportu postižených dětí a mladých lidí. Ideální by bylo sportovní sdružení, které se rovněž zabývá sportem s postiženými dětmi a mládeží. Myšlenka integrace postižených dětí do sportovního kolektivu s dětmi bez postižení je nám velmi blízká.

ID19-08: Der PARITÄTISCHE Wohlfahrtsverband (Dobrovolný sociální rok) (jiný subjekt, Regensburg)

Hledáme: Zájemce o dobrovolný sociální rok ve věku 18-26 let, kteří jsou ochotní pomáhat lidem, kteří potřebují pomoc. Očekáváme otevřenost, schopnost navazovat kontakty, výdřž a spolehlivost.

ID21-08: Fahrten-Ferne-Abenteuer (jiný subjekt, Nürnberg)

Hledáme: Chtěli bychom naši nabídku mezinárodních setkání rozšířit a dát tak dětem a mládeži možnost účasti na mezinárodních výměnných pobytech. Proto hledáme partnerskou organizaci v České republice, např. skauty, sportovní spolek atd., která by s námi v létě 2013 uskutečnila jednu nebo dvě akce spojené se zážitkovou pedagogikou.

ID22-11: Handwerkskammer Chemnitz (jiný subjekt, Chemnitz)

Hledáme: Mladé lidi z Čech, kteří mají zájem o vzdělávání formou duálního systému (t.j. paralelní vyučení se ve školách/ odborných učilištích a v podnicích). Česká odborná učiliště, která mají zájem o odborné praxe.

ID29-08: Gfde Diakoniewerk Elisabethhaus (jiný subjekt, Bad Nauheim)

Hledáme: Zájemce pro obory: Ošetřovatel/-ka starých lidí Kuchař/-ka Rodinná škola

ID30-12: Amt für kommunale Jugendarbeit Regensburg (jiný subjekt, Regensburg)

Hledáme: Jugendliche im Alter zwischen 12 und 14 Jahre die offen sind für Spiel, Spaß und ein bisschen Tschechisch.

ID34-12: Sing-und Musikschule der Stadt Regensburg (jiný subjekt, Regensburg)

Hledáme: našemu sboru podobný český dětský sbor

ID39-12: Au Pair Agentur Alemania (jiný subjekt, Neumarkt)

Hledáme: milé mladé lidi, kteří už mají dobré jazykové znalosti němčiny a zkušesnosti s prací s dětmi a kteří by měli zájem o au-pairský pobyt v Německu.

KC01-13: Mateřská škola Sluníčko (předškolní oblast, Krupka)

Hledáme: Mateřskou školu, která by byla dostupná vzdáleností, se zájmem s námi spolupracovat a využít pomoc Tandemu,

KC07-12: Baby Club Robinson (předškolní oblast, Dolní Rychnov)

Hledáme: Hledáme podobnou skupinu dětí s rodiči, pro setkávání. Vzájemné předávání zkušeností, možnost rozšíření jazykových znalostí, poznávání kultury obou stran. Nabízíme i organizaci víkendových setkávání v ČR, společné aktivity - příroda, hory, lyže, turistika, kultura....

KC08-13: Mateřská škola Moudré hraní o.p.s. (předškolní oblast, Karlovy Vary)

Hledáme: Hledáme německou Montessori školku v přihraníčí k možným návštěvám a výměnám zkušeností mezi učitelkami.

KC12-12: Masarykova ZŠ a MŠ Krupka (předškolní oblast, Krupka)

Hledáme: Masarykova ZŠ a MŠ Krupka hledá německou partnerskou mateřskou školu

KC36-12: MŠ Šikulka, příspěvková organizace (předškolní oblast, Česká Lípa)

Hledáme: jakoukoli mateřskou školu, která má zájem o spolupráci, chce se dozvědět něco o českých dětech, tradicích a městě Česká Lípa

KC37-12: Základní a mateřská škola Libavské Údolí, okres Sokolov (předškolní oblast, Libavské Údolí)

Hledáme: Mateřskou školu v Německu v naší příhraniční blízkosti.

KC43-12: MŠ Merklín (předškolní oblast, Merklín okres Plzeň - jih)

Hledáme: Mateřskou školu, která bude mít zájem s námi spolupracovat a vzájemně se navštěvovat, poznávat.

KD05-13: Michaeliskindergarten - MIKITA (předškolní oblast, Adorf)

Hledáme: českou školku, která by měla chut´ podnikat společné aktivity s cílem se lépe poznat. Eventuelně školku s pochopením pro křestánství.

KD07-12: Kindergarten Speinshart (předškolní oblast, Speinshart)

Hledáme: Mateřská škola Speinshart hledá partnera pro česko-německou spolupráci mateřských škol

KD12-11: Kindergarten St. Walburga (předškolní oblast, Freudenberg-Lintach)

Hledáme: Mateřská škola St. Walburga hledá partnera pro česko-německou spolupráci mateřských škol

SC02-12: Střední odborná škola Praha (škola, Praha 5)

Hledáme: Hledáme partnerskou instituci i se vzdělávacím charakterem v německy mluvící oblasti, která by byla ochotna poskytnout našim žákům 3 týdenní praxi především z důvodu posílení jazykových schopností.

SC02-13: Gymnázium (škola, Praha 10)

Hledáme: Hledáme partnerskou školu, se kterou bychom mohli pořádat výměnné pobyty, víkendové akce, dopisovat si.. Navázat kontakt, poznat naše sousedy a užít si trochu školní i mimoškolní zábavy.

SC03-13: Fachoberschule und Berufsschule (Střední odborná škola střední odborné učiliště) (škola, Praha 9 - Čakovice)

Hledáme: Praxi v podobném oboru, péči a práci se zvířaty, nejen exotickými

SC04-11: Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň (škola, Plzeň)

Hledáme: podobnou školu v SRN blíže k našim hranicím k programu podpory odborných praxí

SC04-13: Gymnázium Praha 9 (škola, Praha)

Hledáme: Partnerskou školu v Německu, která by měla zájem o dlouhodobou spolupráci v oblati výměnných pobytů studentů.

SC06-08: Berufsfachschule und Fachoberschule (Střední škola Bohumín, p.o.) (škola, Bohumín)

Hledáme: Střední školu v Německu podobného zaměření, která by byla ochotna s námi spolupracovat.

SC06-13: ZUŠ Třemošná (Musikschule) (škola, Třemošná)

Hledáme: německý dětský orchestr

SC07-13: Fachoberschule und Fachschule für Bautechnik (Střední škola strojní stavební a dopravní Liberec) (škola, Liberec)

Hledáme: Vzdělávací centrum, kde se učí učni oboru Tesař nejlépe ze Saska.

SC08-08: Fachoberschule für Bauwesen (SPŠ stavební ak. Stanislava Bechyně) (škola, Havlíčkův Brod)

Hledáme: Hledáme partnerskou školu podobného zaměření.

SC09-11: Základní škola Hustopeče nad Bečvou (škola, Hustopeče nad Bečvou)

Hledáme: živou partnerskou výměnu mezi školami.

SC09-13: EDUCAnet - gymnázium a SOŠ Praha s. r. o. (škola, Praha 4 - Chodov)

Hledáme: Gymnázia v Německu na výměnné pobyty a komunikaci

SC10-13: Fachschule für Kunst (Střední umělecká škola) (škola, Ostrava 1)

Hledáme: Partnerskou školu s obdobným zaměřením pro společný projekt, výměnné pobyty či odbornou praxi.

SC11-10: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská (škola, Valašské Meziříčí)

Hledáme: Partnerskou školu v Německu či Rakousku.

SC11-13: Klasické gymnázium Modřany (PRAHA) (škola, Praha 4)

Hledáme: Německou základní školu případně nižší stupeň gymnázia pro partnerství mezi školami - výměnný pobyt.

SC12-13: Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice (škola, Moravské Budějovice)

Hledáme: Školu k výměnám studentů i pedagogů, možné společné aktivity a projekty. Podle dohody obou stran.

SC13-11: Private Berufssfachschule für Gastronomie (Soukromé SOU Dr. Peška, s.r.o.) (škola, Praha 6-Ruzyně)

Hledáme: Hledáme provozovny po celém Německu, Rakousku či Švýcarsku, kde by si naši studenti mohli vyzkoušet praxi jak v kuchyni, tak i v roli servírky a číšníka.

SC13-13: Gymnázium Říčany (škola, Říčany (bei Prag))

Hledáme: spolupráci k výměnným pobytů studentů

SC14-09: Veterinäre-Fachoberschule (Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž) (škola, Kroměříž)

Hledáme: partnera na výměny a dlouhodobou spolupráci

SC14-13: Masarykova základní a mateřská škola Melč, přísp.org. (škola, Melč)

Hledáme: Partnerskou školu, která by nebyla moc daleko od našich hranic.Na druhou stranu si nechám od vás poradit. Děkuji

SC15-08: SOŠ a SOU Nymburk (škola, Nymburk)

Hledáme: Partnerskou školu s podobným zaměřením

SC15-13: Základní škola s RVTV (škola, Teplice)

Hledáme: partnerskou ZŠ z Německa, která by měla zájem o společné projekty

SC16-08: Fachoberschule (Střední škola, Bor) (škola, Tachov)

Hledáme: Hledáme střední školu v Německu, nejlépe s podobnými učebními obory.

SC16-10: Gymnázium INTEGRA BRNO, s.r.o. (škola, Brno Líšeň)

Hledáme: Hledáme partnerskou školu, se kterou bychom mohli již letos podniknout výměnný pobyt (1 týden u nás, 1 týden u vás). Ubytování v rodinách. Náplní by byl program, který by připravila hostitelská škola (včetně ubytování, stravování, výletů a jejich finančního krytí) Program: aktivity, které by vedly k bližsímu poznání obou zemí, k jejich přiblížení, poznání nových míst, navázání nových přátelství, procvičení jazykových schopností. Součástí by byla i práce na předem domluvených tématech, včetně výletů a exkurzí, která s tématy souvisejí. Výměnného pobytu by se rády zúčastnily třídy (kvarta - 4 roky NJ) a sexta (6 let NJ)

SC16-13: Základní škola Všehrdova Lovosice (škola, Lovosice)

Hledáme: Partnerskou školu v Sasku, která by byla podobná té naší.

SC17-11: Základní škola Dr. Miroslava Tyrše) (škola, Hlučín)

Hledáme: Hledáme partnerskou školu zpočátku k dopisováni, později k výměnám žáků do rodin, popřípadě k vzájemným návštěvám.

SC18-08: Fachschule für Soziales und Erziehungswissenschaften; Pädagogische Fachoberschule (Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž) (škola, Kroměříž)

Hledáme: možnost pomáhat a získávat zkušenosti v rámci praxe v sociální oblasti

SC18-11: Fachoberschule und Berufsschule für Hotelwesen (ISŠ HPOS Příbram) (škola, Příbram)

Hledáme: školy podobného zaměření v německy mluvících zemí

SC18-13: Základní škola a mateřská škola Ostrava – Hrabůvka, příspěvková organizace (škola, Ostrava-Hrabůvka)

Hledáme: Základní školu v Německu, která by měla zájem o vzájemnou spolupráci na projektech a o výměnné pobyty s naší školou.

SC19-11: OA a VOŠE Tábor (škola, Tábor)

Hledáme: Hledáme školu podobného typu k dlouhodobé spolupráci se zájmem o školní výměny.

SC19-13: Fachoberschule für Wirtschaft, Gastronomie Planá (SOU a ZŠ Planá) (škola, Planá)

Hledáme: SŠ se stejným zaměřením a volnočasovou orientací na cokoliv, co by obohatilo slovní zásobu našich žáků a jejich zájem o život a dobré sousedství, s možností výměnné odborné praxe, poznávání zajímavých míst v blízkosti, možnost přijmout naše žáky do rodin na týdenní pobyt s všednodenní zkušeností k rozšíření slovní zásoby,

SC20-11: Základní škola Rudná (škola, Rudná)

Hledáme: Tuto školu hledáme - může to být i gymnázium, ale věk 14 - 15 let, motivované děti ke spolupráci.

SC20-13: Gymnázium Třebíč (škola, Třebíč)

Hledáme: Hledáme školu, učitele, studenty, kteří se stanou našimi dobrými přáteli a se kterými budeme tvořit něco zajímavého, ať už z oblasti hudby, přírody, historie, životního prostředí, kultury jednotlivých zemí......moc se na případnou spolupráci těšíme.

SC21-13: Fachoberschule für Maschinenbau und Elektrotechnik (Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín) (škola, Velešín)

Hledáme: Hledáme partnerskou školu pro možnost výměnných praxí žáků.

SC22-09: Fachoberschule und Berufsschule für Gewerbe (Integrovaná střední škola živnostenská) (škola, Plzeň)

Hledáme: - školu nebo školy s podobnými obory vzdělání

SC22-10: Základní škola Liberec (škola, Liberec 20)

Hledáme: partnerskou Skolu nejlepe ve vzdalenosti do 60 km.

SC22-13: Fachoberschule für Elektrotechnik und Informationstechnologie (SŠSI Tábor) (škola, Tábor)

Hledáme: Kontakty pro výměnné praxe

SC23-10: Střední průmyslová škola stavební (škola, Plzeň)

Hledáme: Partnery k navázání spolupráce nejen v oboru, ale kohokoli, kdo by s námi chtěl najít společné téma k vzájemné komunikaci

SC23-13: Fahoberschule für Fischzucht und Wasserwirtschaft (Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň) (škola, Třeboň)

Hledáme: SŠRV Třeboň hledá partnerskou instituci podobného zaměření v německy mluvících zemích. Cílem spolupráce je realizace výměn studentů, popřípadě pedagogických pracovníků. Téma pro spolupráci: Rybářství, Ekologie a ochrana krajiny.

SC24-08: Wirtschaftsschule (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu v Plzni) (škola, Plzeň)

Hledáme: partnerskou školu v SRN, na níž jsou vyučovány také obchodní obory

SC24-09: Základní škola Praha 10 (škola, Praha)

Hledáme: Kontakt nejraději s dětmi staršími , okolo 14 let. K uskutečňování společných výměn nebo i společného pobytu na území jedné ze škol se společným programem.

SC24-10: PSSUPŠ Zámeček, s.r.o. Plzeň (škola, Plzeň)

Hledáme: školu nebo firmu, prostřednicvím které bychom mohli našim žákům zprostředkovat odbornou praxi v Německu.

SC24-12: Základní škola a Mateřská škola Jestřebí, příspěvková organizace (škola, Jestřebí)

Hledáme: Školu podobného typu.

SC26-12: Základní škola a mateřská škola Oloví, okres Sokolov, příspěvková organizace (škola, Oloví)

Hledáme: partnerskou školu k dopisování (mailování) a případně k vzájemnému navštěvování.

SC27-09: Gymnázium a SOŠ Rokycany (škola, Rokycany)

Hledáme: Gymnázium v německy mluvících zemích pro společné projekty, výměny žáků a e-learning

SC30-12: Stojanovo gymnázium Velehrad (škola, Velehrad)

Hledáme: Hledáme německou školu ke vzájemné spolupráci, popř. k výměnným pobytům.

SC31-12: Základní umělecká škola Pavla Kalety, příspěvková organizace (škola, Český Těšín)

Hledáme: hudební školu z Německa nejlépe v příhraničí, chtěli bychom vytvořit společný mezinárodní orchestr. Do orchestru by se rovněž zapojila hudební škola z Polska, se kterou již dlouhodobě spolupracujeme. Cílem by byla realizace společného koncertu, workshopu, hudebních dílen a výměna pedagogických zkušeností a notového materiálu.

SC32-08: Fachoberschule für Dienstleistungen und Handwerk (Střední škola služeb a řemesel Stochov) (škola, Stochov)

Hledáme: žáky studující učební obor kadeřnice a kosmetička pro výměnné odborné praxe

SC33-12: Gymnázium T. G. Masaryka v Litvínově (škola, Litvínov)

Hledáme: školu, nejlépe také gymnázium, v Německu ke společným projektům - partnerství mezi školami, projekty v rámci programu Commenius

SC34-09: Gymnázium; Vyšší odborná a střední škola sklářská (škola, Nový Bor)

Hledáme: střední školu nebo gymnázium v Německu,která by ráda navázala partnerství se střední školou v Česku.

SC34-12: Střední odborná škola pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas Litvínov (škola, Litvínov 1)

Hledáme: Hledáme Saskou základní školu, které zaujala naše nabídka a chtěli by se účastnit zmíněného projektu a navázat přátelské kontakty s naší školou.

SC35-12: Základní a mateřská škola (škola, Litvínov)

Hledáme: Žáky základní školy (10-15 let), kteří by chtěli navázat písemný kontakt s našimi žáky a později uskutečnit i třeba vzájemné výměny nebo návštěvy.

SC37-09: Fachschule, Fachoberschule und Berufsschule für Glassmacher (Vyšší škola, střední škola a učiliště sklářské) (škola, Liberec)

Hledáme: střední školu nebo učiliště event. organizaci, která se zabývá výtvarným uměním a designem a chtěla by realizovat výměnné odborné praxe pro studenty a navázat partnerství s naší školou.

SC38-12: Základní škola (škola, Litoměřice)

Hledáme: Hledáme školu v německy mluvící zemi, setkáním dětí z obou škol chceme rozšířit povědomí našich dětí o životě v sousední zemi, prohloubit jejich jazykové znalosti

SC39-12: Fachoberschule für Agrounternehmen und Nahrungsmittel (Střední škola zemědělská a potravinářská) (škola, Klatovy)

Hledáme: Partnersku školu, která by našim žákům umožnila získat zahraniční zkušenosti při odborné praxi

SC41-06: Fachoberschule für Hotelwesen und Wirtschfatsschule (Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská) (škola, Český Těšín)

Hledáme: školu s podobným zaměřením k uzavření partnerství, které by vedlo ke vzájemným setkáváním učitelů a výměnným praxím studentů

SC41-12: Wirtschaftschule (Střední odborná škola podnikání a obchodu) (škola, Prostějov)

Hledáme: Podobně zaměřenou školu pro konání výměnných odborných praxí. Součástí by mělo být poznávání života v sousední zemi, kultura, památky, sport, navázání přátelství.

SC42-09: Fachoberschule und Berufsschule für Handwerk (SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora) (škola, Kutná Hora)

Hledáme: Partnerskou školu pro výněmmé pobyty spojené s praxí studentů v zahraničí a zahraničních studentů u nás. Máme však i zájem o zahraniční praxi pro naše žáky u jiných organizací než u partnerských škol.

SC45-09: Střední průmyslová škola textilní (škola, Liberec)

Hledáme: skupinu studentů v německé škole (nejlépe podobného zaměření - není podmínkou), kteří by si rádi s našimi studenty vyměňovali emaily, dopisy či videa v německém nebo anglickém jazyce.

SC47-09: Fachoberschule für Öffentliche Verwaltung (Gymnázium a SOŠ Orlová) (škola, Ostrava)

Hledáme: Školu, která má podobné zaměření a která se s námi zapojí do projektu "A je to". Nejlépe z pohraničí.Sami jsme pohraniční školou (pomezí Slovenska a Polska).

SD03-13: Europaschule Schildow / Berlin (škola, Schildow)

Hledáme: základní školu, která nabízí vyuku němčiny

SD04-13: Hans-Viessmann-Schule (škola, Bad Wildungen)

Hledáme: podniky, které by přijmuly naše žáky na praxi; ubytování (eventuelně v rodinách)

SD06-13: Gymnasium Münsingen (škola, Münsingen)

Hledáme: Školu, která by se chtěla podílet na školní výměně a pokud možno se nachází v okolí Plzně. Naši studenti jsou ve věku 16-17 let. Bylo by dobré, kdyby se našli studenti podobné věkové skupiny.

SD08-13: IGS Kastellstraße (škola, Wiesbaden)

Hledáme: partnerskou školu, jejichž žáci by u nás ve Wiesbadenu rádi absolvovali zahraniční praxi. Naši žáci by potom zase absolvovali praxi v České republice. Chtěli bychom tak umožnit mladým lidem první pracovní zkušenosti za hranicemi Německa - v Evropě.

SD09-13: Schülerfirma "KREA(K)TIV"- S- GmbH der Sekundarschule "Am Baumschulenweg" (škola, Genthin)

Hledáme: Hledáme skupiny žáků, kteří stejně jako my mají radost z výroby užitečných předmětů z keramiky a mají chut´na spolupráci a spoluvytváření.

SD15-10: Geschwister-Scholl-Schule; Ganztagshauptschule (škola, Neuss)

Hledáme: Českou školu, která by s námi v brzské době navázala partnerství v rámci programu Comenius. Praktikum českých žáků v Německu (návrh) a praktikum německých žáků v Česku (přání).

SD21-11: Zimmerer Ausbildungs Zentrum Biberach (škola, Biberach)

Hledáme: Partnery / školy, které jsou činné v oboru stavba / stavba ze dřeva. Radi bychom je pozvali k nám na 2 až 3 týdenní praxi, aby si udělali obrázek o tom, jak se učí tesaři u nás. Učni jsou ubytováni ve školním intrnátu.

SD23-09: Europaschule Lauchhammer (škola, Lauchhammer)

Hledáme: Českou školu s žáky stejné věkové kategorie, která by měla zájem o pravidelnou výměnu žáků. Jsme také otevřeni pracovním setkáním kolegogů pedagogů. V rámci školních výměn bychom chtěli představit naši vlast, život a výuku na naší škole. Z důvodu věku dětí by byla výhodná škola v pohraníčí, ale to není podmínkou.

SD28-11: Musikschule Offingen (škola, Offingen)

Hledáme: Těšili bychom se, kdyby se našla podobná hudební skupina v Praze, která by měla chutˇa zájem s námi usořádat v tomto termínu společný koncert.

SD32-12: Heinrich-Heine-Schule (škola, Dreieich)

Hledáme: školu v České republice k navázání popřípadě i dlouhodobého kontaktu a uskutečnění tématického setkání. Přesný průběh setkání by měl být vypracován splečně.

SD33-12: Städtisches Gymnasium St. Leonhard (škola, Aachen)

Hledáme: českou parnterskou školu, se kterou bychom rádi navázali školní partnerství a uskuteňovali každoroční výměnu žáků 8. ročníků (13-14 let). Naším cílem je poznání kultury sousední země a rozšíření anglických jazykových znalostí.

SD37-12: Berufsbildende Schule III - Wirtschaft und Verwaltung (škola, Mainz)

Hledáme: partnerskou školu zaměřenou na ekonomii a veřejnou správu, se kterou bychom mohli uskutečnit školní výměny a praxe. Žáci Vaší školy by naší německou školu navštívili na 2-3 týdny, bydleli by v rodinách a navštěvovali by praxi. Potom by stejně tak naši žáci navštívili a absolvovali praxi v České republice.

SD38-12: Staatliche Berufsfachschule für Hauswirtschaft und Sozialpflege Oberviechtach (škola, Oberviechtach)

Hledáme: 1. Partnerskou školu z oboru gastronomie, domácí práce, péče o zdraví, pečovatelství v domovech důchodců a v sociálních zařízeních. 2. Žáky a žákyne, kteří by chtěli svoje znalosti a dovednosti obohatit zahraniční zkušeností v sousední zemi (v Bavorsku). 3. Žáky, kteří by u nás chtěli absolvovat celé vyučení.

SD40-12: Private Realschule Pindl (škola, Regensburg)

Hledáme: malou školu, ve které žáci a žákyně "žijí", mají zájem o hudbu a sport a měli by chut´v této oblasti navázat kontakt a spolupracovat s našimi žáky.

VC17-13: Český svaz chovatelů (Zuchtverband) (sdružení, Praha)

Hledáme: Organizaci, která sdružuje a pracuje s dětmi a mládeží na chovatelských činnostech.

VC32-12: Klub sportovního tance QUICK Olomouc, o.s. (sdružení, Olomouc)

Hledáme: Hledáme partnera na německé straně, zejména v městech Berlín nebo Mnichov, případně za jakékoli jiné lokality, který má charakter tanečního klubu venující se sportovnímu tanci.

VD01-07: Jugendaustauschwerk Droste Haus (sdružení, Verl)

Hledáme: českého hospitanta (1 až 2; na dobu 21 dnů i déle), který by nás podpořil jednak při Mezinárodním setkání mládeže ve Verlu a jednak by se s pomocným týmem podílel na uskutečnění prázdninových her pro děti. Tento pomocný tým se skládá z mladých lidí z Verlu a okolí a je podporován pedagogickými pracovníky našeho zařízení.

VD01-13: JuKiZu Dissenchen e.V. (sdružení, Cottbus)

Hledáme: skupinu mladých lidí (11-13 let) , kteří by se chtěli po sportovní (obzvláště pak ve fotbale) a jazykové stránce dále rozvíjet.

VD02-07: Fercher von Steinwand e.V. (sdružení, Dürnau)

Hledáme: a) mladé lidi z Čech, kteří by chtěli u nás strávit nějaký čas a něco se naučit; b) partnerskou organizaci, která se zaměřuje na lidi, ne na samotné procesy.

VD07-13: Bayerische Philharmonie (sdružení, München)

Hledáme: Dětská filhrmonie Mnichov (Kinderphilharmonie München) hledá českého hudebního partnera - děti a mládež ve věku od 9 do 14 let - (např. hudební školu), se kterým bychom mohli uskutečnit hudební výměnný projekt.

VD08-12: Projektgruppe "Zwangsarbeit" e. V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: školní třídu ze severních Čech, která by měla zájem o provedení česko-německého žákovského dějepisného projektu

VD10-08: Bild-Werk Frauenau e.V. / Internationale Sommerakademie (sdružení, Frauenau)

Hledáme: Hledáme praktikanta nebo praktikantku, který/á nám pomůže s organizací letní akademie. Praktikant by měl být mimo jiné kontaktní osobou pro všechny účastníky.

VD10-12: Badische Turnerjugend im BTB e.V. (sdružení, Karlsruhe)

Hledáme: partnerskou organizaci, která by měla zájem se zúčastnít se skupinou dětí/ mládeže (15 - 20) ve věku 12 - 16 let našeho stanového táboru.

VD12-09: Naturschutzzentrum "Oberlausitzer Bergland" e.V. mit deutsch-tschechischen Informations- und Begegnungszentrum (sdružení, Neukirch/Lausitz)

Hledáme: Praktikanti a dobrovolníci jsou vřele vítáni. Můžete se u nás zapojit při plnění různorodých úkolů, sbírat praktické zkušenosti a získat sociální a jazykové dovednosti. V praxi si můžete vyzkoušet a popřemýšlet, v jakém směru byste se mohli či chtěli dál rozvíjet.

VD13-13: a.l.s.o. e.V. (sdružení, Schwäbisch Gmünd)

Hledáme: kooperačního partnera k výměně na témata: integrace nezaměstnaných, zamezení nezaměstnanosti, ženy a povolání; možnosti během výměny: návštěva instruktorů, poznání zařízení a/ nebo návštěva mládeže a dospělých, hudební projek (kapela), filmový projekt a pod.

VD16-13: TSV Birkach Stuttgart Volleyball Mädchen - (Dívčí volejbalový oddíl) (sdružení, Stuttgart)

Hledáme: volejbalový oddíl z Karlových Varů, konkrétně dorostenské družstvo dívek 12-16 let, které by s námi v létě 2014/2015 rádo uskutečnilo volejbalovou výměnu t.j. volejbalový pohár nebo turnaj.

VD17-13: Landjugendgruppe Bottenau (sdružení, Oberkirch)

Hledáme: V létě od 10.8.2013 do 17.8. 2013 se budeme nacházet v Kořenově (v Libereckém kraji) a moc by nás těšilo, kdyby se nám podařilo v této oblasti (do 50-ti km v okolí Kořenova) najít skupinu mladých lidí, která by měla zájem s námi strávit společný čas a navázat nové kontakty/ přátelství.

VD19-13: Deutsches Jugendherbergswerk - Lvb Sachsen e.V. (sdružení, Chemnitz)

Hledáme: partnerskou školu nebo partnerský spolek ke společným setkáním dětí a mládeže v Sasku popř. v České republice.

VD28-12: Kath. Jugendsozialwerk, Dienststelle Landshut (sdružení, Landshut)

Hledáme: Organizace a podniky, kteří: 1. mohou nabídnout naším učňům místa na praxe a ubytování 2. hledají místa na praxe a ubytování v Bavorsku 3. účastní se setkávání mladeže (www.jugend-in-aktion.de)

VD29-11: Landschaftspflegeverband "Oberes Vogtland" e. V. (sdružení, Markneukirchen)

Hledáme: českou školu, která by měla zájem o společné projekty.

VD30-07: AWO-Schullandheime im Vogtland (sdružení, Netzschkau)

Hledáme: Hospitanty/-ky, kteří se budou společně s německými vedoucími mládežnických skupin starat o skupinu dětí.

VD31-12: Jugendblasorchester Wölfis e.V. (sdružení, Wölfis)

Hledáme: hudební spolky a folklorní skupiny

VD35-12: Schoolclash e.V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: I v tomto školním roce organizujeme s žáky ze států evropské unie výměnné projekty. Tématem je "Umění a Studená válka". Rádi bychom žákům toto téma přiblížili přímo na místě, t.j. v Berlíně, ale už i před konáním výměnného programu bychom školám zasílali informační dopisy, které by měli žáci v rámci vyučování zpracovat. Kromě toho bychom také rádi žáky přivedli do kontaktu s jejich vrstevníky z dalších států evropské unie, s jejich kulturou a jazykem. Pro školní rok 2012/2013 hledáme ještě školy, které by se chtěly zůčastnit našeho projektu a navštívit Berlín. Možné partnerské školy najdete na naší internetové stránce: www.schoolclash.eu.

VD39-07: Pressenetzwerk für Jugendthemen e.V. (PNJ) (sdružení, Bonn)

Hledáme: partnerskou organizaci v České republice pro trvalou obostrannou výměnu novinářů a odborných pracovníků organizací pro pomoc mládeži. Náplní je téma "mládež".