česky deutsch

VD01-07: Jugendaustauschwerk Droste Haus (sdružení, Verl)

Hledáme: českého hospitanta (1 až 2; na dobu 21 dnů i déle), který by nás podpořil jednak při Mezinárodním setkání mládeže ve Verlu a jednak by se s pomocným týmem podílel na uskutečnění prázdninových her pro děti. Tento pomocný tým se skládá z mladých lidí z Verlu a okolí a je podporován pedagogickými pracovníky našeho zařízení.

VD01-13: JuKiZu Dissenchen e.V. (sdružení, Cottbus)

Hledáme: skupinu mladých lidí (11-13 let) , kteří by se chtěli po sportovní (obzvláště pak ve fotbale) a jazykové stránce dále rozvíjet.

VD02-07: Fercher von Steinwand e.V. (sdružení, Dürnau)

Hledáme: a) mladé lidi z Čech, kteří by chtěli u nás strávit nějaký čas a něco se naučit; b) partnerskou organizaci, která se zaměřuje na lidi, ne na samotné procesy.

VD07-13: Bayerische Philharmonie (sdružení, München)

Hledáme: Dětská filhrmonie Mnichov (Kinderphilharmonie München) hledá českého hudebního partnera - děti a mládež ve věku od 9 do 14 let - (např. hudební školu), se kterým bychom mohli uskutečnit hudební výměnný projekt.

VD08-12: Projektgruppe "Zwangsarbeit" e. V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: školní třídu ze severních Čech, která by měla zájem o provedení česko-německého žákovského dějepisného projektu

VD10-08: Bild-Werk Frauenau e.V. / Internationale Sommerakademie (sdružení, Frauenau)

Hledáme: Hledáme praktikanta nebo praktikantku, který/á nám pomůže s organizací letní akademie. Praktikant by měl být mimo jiné kontaktní osobou pro všechny účastníky.

VD10-12: Badische Turnerjugend im BTB e.V. (sdružení, Karlsruhe)

Hledáme: partnerskou organizaci, která by měla zájem se zúčastnít se skupinou dětí/ mládeže (15 - 20) ve věku 12 - 16 let našeho stanového táboru.

VD12-09: Naturschutzzentrum "Oberlausitzer Bergland" e.V. mit deutsch-tschechischen Informations- und Begegnungszentrum (sdružení, Neukirch/Lausitz)

Hledáme: Praktikanti a dobrovolníci jsou vřele vítáni. Můžete se u nás zapojit při plnění různorodých úkolů, sbírat praktické zkušenosti a získat sociální a jazykové dovednosti. V praxi si můžete vyzkoušet a popřemýšlet, v jakém směru byste se mohli či chtěli dál rozvíjet.

VD13-13: a.l.s.o. e.V. (sdružení, Schwäbisch Gmünd)

Hledáme: kooperačního partnera k výměně na témata: integrace nezaměstnaných, zamezení nezaměstnanosti, ženy a povolání; možnosti během výměny: návštěva instruktorů, poznání zařízení a/ nebo návštěva mládeže a dospělých, hudební projek (kapela), filmový projekt a pod.

VD16-13: TSV Birkach Stuttgart Volleyball Mädchen - (Dívčí volejbalový oddíl) (sdružení, Stuttgart)

Hledáme: volejbalový oddíl z Karlových Varů, konkrétně dorostenské družstvo dívek 12-16 let, které by s námi v létě 2014/2015 rádo uskutečnilo volejbalovou výměnu t.j. volejbalový pohár nebo turnaj.

VD17-13: Landjugendgruppe Bottenau (sdružení, Oberkirch)

Hledáme: V létě od 10.8.2013 do 17.8. 2013 se budeme nacházet v Kořenově (v Libereckém kraji) a moc by nás těšilo, kdyby se nám podařilo v této oblasti (do 50-ti km v okolí Kořenova) najít skupinu mladých lidí, která by měla zájem s námi strávit společný čas a navázat nové kontakty/ přátelství.

VD19-13: Deutsches Jugendherbergswerk - Lvb Sachsen e.V. (sdružení, Chemnitz)

Hledáme: partnerskou školu nebo partnerský spolek ke společným setkáním dětí a mládeže v Sasku popř. v České republice.

VD28-12: Kath. Jugendsozialwerk, Dienststelle Landshut (sdružení, Landshut)

Hledáme: Organizace a podniky, kteří: 1. mohou nabídnout naším učňům místa na praxe a ubytování 2. hledají místa na praxe a ubytování v Bavorsku 3. účastní se setkávání mladeže (www.jugend-in-aktion.de)

VD29-11: Landschaftspflegeverband "Oberes Vogtland" e. V. (sdružení, Markneukirchen)

Hledáme: českou školu, která by měla zájem o společné projekty.

VD30-07: AWO-Schullandheime im Vogtland (sdružení, Netzschkau)

Hledáme: Hospitanty/-ky, kteří se budou společně s německými vedoucími mládežnických skupin starat o skupinu dětí.

VD31-12: Jugendblasorchester Wölfis e.V. (sdružení, Wölfis)

Hledáme: hudební spolky a folklorní skupiny

VD35-12: Schoolclash e.V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: I v tomto školním roce organizujeme s žáky ze států evropské unie výměnné projekty. Tématem je "Umění a Studená válka". Rádi bychom žákům toto téma přiblížili přímo na místě, t.j. v Berlíně, ale už i před konáním výměnného programu bychom školám zasílali informační dopisy, které by měli žáci v rámci vyučování zpracovat. Kromě toho bychom také rádi žáky přivedli do kontaktu s jejich vrstevníky z dalších států evropské unie, s jejich kulturou a jazykem. Pro školní rok 2012/2013 hledáme ještě školy, které by se chtěly zůčastnit našeho projektu a navštívit Berlín. Možné partnerské školy najdete na naší internetové stránce: www.schoolclash.eu.

VD39-07: Pressenetzwerk für Jugendthemen e.V. (PNJ) (sdružení, Bonn)

Hledáme: partnerskou organizaci v České republice pro trvalou obostrannou výměnu novinářů a odborných pracovníků organizací pro pomoc mládeži. Náplní je téma "mládež".