česky deutsch

ID05-09: Berufsbildungswerk Neuwied (jiný subjekt, Neuwied)

Hledáme: Obecní nebo městské úřady v České republice nebo podobné instituce, které by nám umožnily praxi. Naši žáci by se rádi seznámily s činnostmi a pracovním stylem na zahraničním úřadě.

ID10-13: Salesianer Don Boscos, Kloster Ensdorf - Jugendbildungshaus (jiný subjekt, Ensdorf)

Hledáme: Hledáme českou skupinu mladých lidí, která by měla zájem strávit s námi společný čas a podniknout společné akce k různým tématům. Jedno z témat je: "Jak zacházet s rasismem a xenofobií". My se zajímáme o život v České republice, o českou zemi a kulturu. Rádi bychom mladým lidem z obou zemí zprostředkovali nahlédnutí do života sousední země. V roce 2014 bychom se těšili na návštěvu z naší strany.

ID11-13: Diakonie Hochfranken / Diakonie am Campus (jiný subjekt, Hof)

Hledáme: partnerskou organizaci v České republice, se kterou bychom mohli uskutečnit výše uvedený seminář pro mladé lidi. Chtěli bychom se dozvědět více o průběhu a obsahu dobrovolného sociálního roku v ostatních zemích.

ID15-13: KiEZ "Querxenland" Seifhennersdorf - Kindererholungszentrum (jiný subjekt, Seifhennersdorf)

Hledáme: školy a mládežnické spolky, které by se chtěly zúčastnit našich aktivních programů se zážitkovou pedagogikou v Německu (sportovní nabídka na našem multifunkčním areálu, kreativní nabídka v centru volného času, nabídka cestování v regionu ... ). Můžete objevit, dozvědět a naučit se spoustu nového.

ID18-13: BVS Bayern (Bavorský sportovní spolek pro postiženou a rehabilitující se mládež) (jiný subjekt, Berching)

Hledáme: partnerský spolek, který by měl zájem o výměnu v oblasti kultury a sportu postižených dětí a mladých lidí. Ideální by bylo sportovní sdružení, které se rovněž zabývá sportem s postiženými dětmi a mládeží. Myšlenka integrace postižených dětí do sportovního kolektivu s dětmi bez postižení je nám velmi blízká.

ID19-08: Der PARITÄTISCHE Wohlfahrtsverband (Dobrovolný sociální rok) (jiný subjekt, Regensburg)

Hledáme: Zájemce o dobrovolný sociální rok ve věku 18-26 let, kteří jsou ochotní pomáhat lidem, kteří potřebují pomoc. Očekáváme otevřenost, schopnost navazovat kontakty, výdřž a spolehlivost.

ID21-08: Fahrten-Ferne-Abenteuer (jiný subjekt, Nürnberg)

Hledáme: Chtěli bychom naši nabídku mezinárodních setkání rozšířit a dát tak dětem a mládeži možnost účasti na mezinárodních výměnných pobytech. Proto hledáme partnerskou organizaci v České republice, např. skauty, sportovní spolek atd., která by s námi v létě 2013 uskutečnila jednu nebo dvě akce spojené se zážitkovou pedagogikou.

ID22-11: Handwerkskammer Chemnitz (jiný subjekt, Chemnitz)

Hledáme: Mladé lidi z Čech, kteří mají zájem o vzdělávání formou duálního systému (t.j. paralelní vyučení se ve školách/ odborných učilištích a v podnicích). Česká odborná učiliště, která mají zájem o odborné praxe.

ID29-08: Gfde Diakoniewerk Elisabethhaus (jiný subjekt, Bad Nauheim)

Hledáme: Zájemce pro obory: Ošetřovatel/-ka starých lidí Kuchař/-ka Rodinná škola

ID34-12: Sing-und Musikschule der Stadt Regensburg (jiný subjekt, Regensburg)

Hledáme: našemu sboru podobný český dětský sbor

ID39-12: Au Pair Agentur Alemania (jiný subjekt, Neumarkt)

Hledáme: milé mladé lidi, kteří už mají dobré jazykové znalosti němčiny a zkušesnosti s prací s dětmi a kteří by měli zájem o au-pairský pobyt v Německu.