česky deutsch

SD03-13: Europaschule Schildow / Berlin (škola, Schildow)

Hledáme: základní školu, která nabízí vyuku němčiny

SD04-13: Hans-Viessmann-Schule (škola, Bad Wildungen)

Hledáme: podniky, které by přijmuly naše žáky na praxi; ubytování (eventuelně v rodinách)

SD06-13: Gymnasium Münsingen (škola, Münsingen)

Hledáme: Školu, která by se chtěla podílet na školní výměně a pokud možno se nachází v okolí Plzně. Naši studenti jsou ve věku 16-17 let. Bylo by dobré, kdyby se našli studenti podobné věkové skupiny.

SD08-13: IGS Kastellstraße (škola, Wiesbaden)

Hledáme: partnerskou školu, jejichž žáci by u nás ve Wiesbadenu rádi absolvovali zahraniční praxi. Naši žáci by potom zase absolvovali praxi v České republice. Chtěli bychom tak umožnit mladým lidem první pracovní zkušenosti za hranicemi Německa - v Evropě.

SD09-13: Schülerfirma "KREA(K)TIV"- S- GmbH der Sekundarschule "Am Baumschulenweg" (škola, Genthin)

Hledáme: Hledáme skupiny žáků, kteří stejně jako my mají radost z výroby užitečných předmětů z keramiky a mají chut´na spolupráci a spoluvytváření.

SD15-10: Geschwister-Scholl-Schule; Ganztagshauptschule (škola, Neuss)

Hledáme: Českou školu, která by s námi v brzské době navázala partnerství v rámci programu Comenius. Praktikum českých žáků v Německu (návrh) a praktikum německých žáků v Česku (přání).

SD21-11: Zimmerer Ausbildungs Zentrum Biberach (škola, Biberach)

Hledáme: Partnery / školy, které jsou činné v oboru stavba / stavba ze dřeva. Radi bychom je pozvali k nám na 2 až 3 týdenní praxi, aby si udělali obrázek o tom, jak se učí tesaři u nás. Učni jsou ubytováni ve školním intrnátu.

SD23-09: Europaschule Lauchhammer (škola, Lauchhammer)

Hledáme: Českou školu s žáky stejné věkové kategorie, která by měla zájem o pravidelnou výměnu žáků. Jsme také otevřeni pracovním setkáním kolegogů pedagogů. V rámci školních výměn bychom chtěli představit naši vlast, život a výuku na naší škole. Z důvodu věku dětí by byla výhodná škola v pohraníčí, ale to není podmínkou.

SD28-11: Musikschule Offingen (škola, Offingen)

Hledáme: Těšili bychom se, kdyby se našla podobná hudební skupina v Praze, která by měla chutˇa zájem s námi usořádat v tomto termínu společný koncert.

SD32-12: Heinrich-Heine-Schule (škola, Dreieich)

Hledáme: školu v České republice k navázání popřípadě i dlouhodobého kontaktu a uskutečnění tématického setkání. Přesný průběh setkání by měl být vypracován splečně.

SD33-12: Städtisches Gymnasium St. Leonhard (škola, Aachen)

Hledáme: českou parnterskou školu, se kterou bychom rádi navázali školní partnerství a uskuteňovali každoroční výměnu žáků 8. ročníků (13-14 let). Naším cílem je poznání kultury sousední země a rozšíření anglických jazykových znalostí.

SD37-12: Berufsbildende Schule III - Wirtschaft und Verwaltung (škola, Mainz)

Hledáme: partnerskou školu zaměřenou na ekonomii a veřejnou správu, se kterou bychom mohli uskutečnit školní výměny a praxe. Žáci Vaší školy by naší německou školu navštívili na 2-3 týdny, bydleli by v rodinách a navštěvovali by praxi. Potom by stejně tak naši žáci navštívili a absolvovali praxi v České republice.

SD38-12: Staatliche Berufsfachschule für Hauswirtschaft und Sozialpflege Oberviechtach (škola, Oberviechtach)

Hledáme: 1. Partnerskou školu z oboru gastronomie, domácí práce, péče o zdraví, pečovatelství v domovech důchodců a v sociálních zařízeních. 2. Žáky a žákyne, kteří by chtěli svoje znalosti a dovednosti obohatit zahraniční zkušeností v sousední zemi (v Bavorsku). 3. Žáky, kteří by u nás chtěli absolvovat celé vyučení.

SD40-12: Private Realschule Pindl (škola, Regensburg)

Hledáme: malou školu, ve které žáci a žákyně "žijí", mají zájem o hudbu a sport a měli by chut´v této oblasti navázat kontakt a spolupracovat s našimi žáky.