česky deutsch

ED11-09: Dopisování - Volker Schultze (jednotlivec, Kiel)

Hledáme:

SD15-10: Geschwister-Scholl-Schule; Ganztagshauptschule (škola, Neuss)

Hledáme: Českou školu, která by s námi v brzské době navázala partnerství v rámci programu Comenius. Praktikum českých žáků v Německu (návrh) a praktikum německých žáků v Česku (přání).

SD32-12: Heinrich-Heine-Schule (škola, Dreieich)

Hledáme: školu v České republice k navázání popřípadě i dlouhodobého kontaktu a uskutečnění tématického setkání. Přesný průběh setkání by měl být vypracován splečně.

VD08-12: Projektgruppe "Zwangsarbeit" e. V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: školní třídu ze severních Čech, která by měla zájem o provedení česko-německého žákovského dějepisného projektu

VD35-12: Schoolclash e.V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: I v tomto školním roce organizujeme s žáky ze států evropské unie výměnné projekty. Tématem je "Umění a Studená válka". Rádi bychom žákům toto téma přiblížili přímo na místě, t.j. v Berlíně, ale už i před konáním výměnného programu bychom školám zasílali informační dopisy, které by měli žáci v rámci vyučování zpracovat. Kromě toho bychom také rádi žáky přivedli do kontaktu s jejich vrstevníky z dalších států evropské unie, s jejich kulturou a jazykem. Pro školní rok 2012/2013 hledáme ještě školy, které by se chtěly zůčastnit našeho projektu a navštívit Berlín. Možné partnerské školy najdete na naší internetové stránce: www.schoolclash.eu.