česky deutsch

ED02-13: INHAUS GmbH Berlin (jednotlivec, Berlin)

Hledáme: V rámci mého dalšího vzdělávání u INHAUS s.r.o. bych rád absolvoval praxi v Praze v červnu 2013 v oboru hotelnictví.

ID05-09: Berufsbildungswerk Neuwied (jiný subjekt, Neuwied)

Hledáme: Obecní nebo městské úřady v České republice nebo podobné instituce, které by nám umožnily praxi. Naši žáci by se rádi seznámily s činnostmi a pracovním stylem na zahraničním úřadě.

ID10-13: Salesianer Don Boscos, Kloster Ensdorf - Jugendbildungshaus (jiný subjekt, Ensdorf)

Hledáme: Hledáme českou skupinu mladých lidí, která by měla zájem strávit s námi společný čas a podniknout společné akce k různým tématům. Jedno z témat je: "Jak zacházet s rasismem a xenofobií". My se zajímáme o život v České republice, o českou zemi a kulturu. Rádi bychom mladým lidem z obou zemí zprostředkovali nahlédnutí do života sousední země. V roce 2014 bychom se těšili na návštěvu z naší strany.

ID15-13: KiEZ "Querxenland" Seifhennersdorf - Kindererholungszentrum (jiný subjekt, Seifhennersdorf)

Hledáme: školy a mládežnické spolky, které by se chtěly zúčastnit našich aktivních programů se zážitkovou pedagogikou v Německu (sportovní nabídka na našem multifunkčním areálu, kreativní nabídka v centru volného času, nabídka cestování v regionu ... ). Můžete objevit, dozvědět a naučit se spoustu nového.

ID29-08: Gfde Diakoniewerk Elisabethhaus (jiný subjekt, Bad Nauheim)

Hledáme: Zájemce pro obory: Ošetřovatel/-ka starých lidí Kuchař/-ka Rodinná škola

ID39-12: Au Pair Agentur Alemania (jiný subjekt, Neumarkt)

Hledáme: milé mladé lidi, kteří už mají dobré jazykové znalosti němčiny a zkušesnosti s prací s dětmi a kteří by měli zájem o au-pairský pobyt v Německu.

SD21-11: Zimmerer Ausbildungs Zentrum Biberach (škola, Biberach)

Hledáme: Partnery / školy, které jsou činné v oboru stavba / stavba ze dřeva. Radi bychom je pozvali k nám na 2 až 3 týdenní praxi, aby si udělali obrázek o tom, jak se učí tesaři u nás. Učni jsou ubytováni ve školním intrnátu.

SD40-12: Private Realschule Pindl (škola, Regensburg)

Hledáme: malou školu, ve které žáci a žákyně "žijí", mají zájem o hudbu a sport a měli by chut´v této oblasti navázat kontakt a spolupracovat s našimi žáky.

VD08-12: Projektgruppe "Zwangsarbeit" e. V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: školní třídu ze severních Čech, která by měla zájem o provedení česko-německého žákovského dějepisného projektu

VD12-09: Naturschutzzentrum "Oberlausitzer Bergland" e.V. mit deutsch-tschechischen Informations- und Begegnungszentrum (sdružení, Neukirch/Lausitz)

Hledáme: Praktikanti a dobrovolníci jsou vřele vítáni. Můžete se u nás zapojit při plnění různorodých úkolů, sbírat praktické zkušenosti a získat sociální a jazykové dovednosti. V praxi si můžete vyzkoušet a popřemýšlet, v jakém směru byste se mohli či chtěli dál rozvíjet.

VD17-13: Landjugendgruppe Bottenau (sdružení, Oberkirch)

Hledáme: V létě od 10.8.2013 do 17.8. 2013 se budeme nacházet v Kořenově (v Libereckém kraji) a moc by nás těšilo, kdyby se nám podařilo v této oblasti (do 50-ti km v okolí Kořenova) najít skupinu mladých lidí, která by měla zájem s námi strávit společný čas a navázat nové kontakty/ přátelství.

VD35-12: Schoolclash e.V. (sdružení, Berlin)

Hledáme: I v tomto školním roce organizujeme s žáky ze států evropské unie výměnné projekty. Tématem je "Umění a Studená válka". Rádi bychom žákům toto téma přiblížili přímo na místě, t.j. v Berlíně, ale už i před konáním výměnného programu bychom školám zasílali informační dopisy, které by měli žáci v rámci vyučování zpracovat. Kromě toho bychom také rádi žáky přivedli do kontaktu s jejich vrstevníky z dalších států evropské unie, s jejich kulturou a jazykem. Pro školní rok 2012/2013 hledáme ještě školy, které by se chtěly zůčastnit našeho projektu a navštívit Berlín. Možné partnerské školy najdete na naší internetové stránce: www.schoolclash.eu.