česky deutsch

ED12-13: Studentka speciální pedagogiky hledá praxi v České republice (jednotlivec, Wolkering)

Hledáme: Hledám sociální organizaci/ instituci v oblasti práce s dětmi a mládeží nebo interkulturelní sociální práce, kulturní nebo personální management. Mé dosavadní zkušenosti z praxe jsem nasbírala během: 1. tříměsíční praxe v mateřské školce (v Italii); 2. tříměsíční praxe v mateřské školce (v Regensburgu); 3. třítýdenní praxe ve speciální škole pro postižené děti a během zaměstnání v jednom dětském a mládežnickém centru pro citový vývoj. Kromě toho pracuji jako asistentka postižených lidí. Velmi se zajímám o interkulturelní výměnu a jsem otevřená novým pracovním oblastem.

ED28-07: Herbert Kraus (Praxe v zemědělství) (jednotlivec, Mähring)

Hledáme: mladého českého zemědělce nebo studenta zemědělství, který si chce rozšířit své znalosti.

ID22-11: Handwerkskammer Chemnitz (jiný subjekt, Chemnitz)

Hledáme: Mladé lidi z Čech, kteří mají zájem o vzdělávání formou duálního systému (t.j. paralelní vyučení se ve školách/ odborných učilištích a v podnicích). Česká odborná učiliště, která mají zájem o odborné praxe.

SD04-13: Hans-Viessmann-Schule (škola, Bad Wildungen)

Hledáme: podniky, které by přijmuly naše žáky na praxi; ubytování (eventuelně v rodinách)

SD08-13: IGS Kastellstraße (škola, Wiesbaden)

Hledáme: partnerskou školu, jejichž žáci by u nás ve Wiesbadenu rádi absolvovali zahraniční praxi. Naši žáci by potom zase absolvovali praxi v České republice. Chtěli bychom tak umožnit mladým lidem první pracovní zkušenosti za hranicemi Německa - v Evropě.

SD37-12: Berufsbildende Schule III - Wirtschaft und Verwaltung (škola, Mainz)

Hledáme: partnerskou školu zaměřenou na ekonomii a veřejnou správu, se kterou bychom mohli uskutečnit školní výměny a praxe. Žáci Vaší školy by naší německou školu navštívili na 2-3 týdny, bydleli by v rodinách a navštěvovali by praxi. Potom by stejně tak naši žáci navštívili a absolvovali praxi v České republice.

SD38-12: Staatliche Berufsfachschule für Hauswirtschaft und Sozialpflege Oberviechtach (škola, Oberviechtach)

Hledáme: 1. Partnerskou školu z oboru gastronomie, domácí práce, péče o zdraví, pečovatelství v domovech důchodců a v sociálních zařízeních. 2. Žáky a žákyne, kteří by chtěli svoje znalosti a dovednosti obohatit zahraniční zkušeností v sousední zemi (v Bavorsku). 3. Žáky, kteří by u nás chtěli absolvovat celé vyučení.

VD10-08: Bild-Werk Frauenau e.V. / Internationale Sommerakademie (sdružení, Frauenau)

Hledáme: Hledáme praktikanta nebo praktikantku, který/á nám pomůže s organizací letní akademie. Praktikant by měl být mimo jiné kontaktní osobou pro všechny účastníky.

VD28-12: Kath. Jugendsozialwerk, Dienststelle Landshut (sdružení, Landshut)

Hledáme: Organizace a podniky, kteří: 1. mohou nabídnout naším učňům místa na praxe a ubytování 2. hledají místa na praxe a ubytování v Bavorsku 3. účastní se setkávání mladeže (www.jugend-in-aktion.de)