česky deutsch

ID05-09: Berufsbildungswerk Neuwied (jiný subjekt, Neuwied)

Hledáme: Obecní nebo městské úřady v České republice nebo podobné instituce, které by nám umožnily praxi. Naši žáci by se rádi seznámily s činnostmi a pracovním stylem na zahraničním úřadě.

ID22-11: Handwerkskammer Chemnitz (jiný subjekt, Chemnitz)

Hledáme: Mladé lidi z Čech, kteří mají zájem o vzdělávání formou duálního systému (t.j. paralelní vyučení se ve školách/ odborných učilištích a v podnicích). Česká odborná učiliště, která mají zájem o odborné praxe.

SD03-13: Europaschule Schildow / Berlin (škola, Schildow)

Hledáme: základní školu, která nabízí vyuku němčiny

SD08-13: IGS Kastellstraße (škola, Wiesbaden)

Hledáme: partnerskou školu, jejichž žáci by u nás ve Wiesbadenu rádi absolvovali zahraniční praxi. Naši žáci by potom zase absolvovali praxi v České republice. Chtěli bychom tak umožnit mladým lidem první pracovní zkušenosti za hranicemi Německa - v Evropě.

SD15-10: Geschwister-Scholl-Schule; Ganztagshauptschule (škola, Neuss)

Hledáme: Českou školu, která by s námi v brzské době navázala partnerství v rámci programu Comenius. Praktikum českých žáků v Německu (návrh) a praktikum německých žáků v Česku (přání).

SD23-09: Europaschule Lauchhammer (škola, Lauchhammer)

Hledáme: Českou školu s žáky stejné věkové kategorie, která by měla zájem o pravidelnou výměnu žáků. Jsme také otevřeni pracovním setkáním kolegogů pedagogů. V rámci školních výměn bychom chtěli představit naši vlast, život a výuku na naší škole. Z důvodu věku dětí by byla výhodná škola v pohraníčí, ale to není podmínkou.

SD32-12: Heinrich-Heine-Schule (škola, Dreieich)

Hledáme: školu v České republice k navázání popřípadě i dlouhodobého kontaktu a uskutečnění tématického setkání. Přesný průběh setkání by měl být vypracován splečně.

VD02-07: Fercher von Steinwand e.V. (sdružení, Dürnau)

Hledáme: a) mladé lidi z Čech, kteří by chtěli u nás strávit nějaký čas a něco se naučit; b) partnerskou organizaci, která se zaměřuje na lidi, ne na samotné procesy.

VD39-07: Pressenetzwerk für Jugendthemen e.V. (PNJ) (sdružení, Bonn)

Hledáme: partnerskou organizaci v České republice pro trvalou obostrannou výměnu novinářů a odborných pracovníků organizací pro pomoc mládeži. Náplní je téma "mládež".