česky deutsch

ED02-13: INHAUS GmbH Berlin (jednotlivec, Berlin)

Hledáme: V rámci mého dalšího vzdělávání u INHAUS s.r.o. bych rád absolvoval praxi v Praze v červnu 2013 v oboru hotelnictví.

ED27-12: Česko-německé setkání dvou rodin (jednotlivec, Regensburg)

Hledáme: českou rodinu s dětmi mezi 5 a 10 lety, která by měla zájem o jazykovou výměnu a chtěla by s námi občas uskutečnit nějaký společný výlet (v česko-německém pohraníčí až do Plzně).

SD32-12: Heinrich-Heine-Schule (škola, Dreieich)

Hledáme: školu v České republice k navázání popřípadě i dlouhodobého kontaktu a uskutečnění tématického setkání. Přesný průběh setkání by měl být vypracován splečně.

SD38-12: Staatliche Berufsfachschule für Hauswirtschaft und Sozialpflege Oberviechtach (škola, Oberviechtach)

Hledáme: 1. Partnerskou školu z oboru gastronomie, domácí práce, péče o zdraví, pečovatelství v domovech důchodců a v sociálních zařízeních. 2. Žáky a žákyne, kteří by chtěli svoje znalosti a dovednosti obohatit zahraniční zkušeností v sousední zemi (v Bavorsku). 3. Žáky, kteří by u nás chtěli absolvovat celé vyučení.

VD01-07: Jugendaustauschwerk Droste Haus (sdružení, Verl)

Hledáme: českého hospitanta (1 až 2; na dobu 21 dnů i déle), který by nás podpořil jednak při Mezinárodním setkání mládeže ve Verlu a jednak by se s pomocným týmem podílel na uskutečnění prázdninových her pro děti. Tento pomocný tým se skládá z mladých lidí z Verlu a okolí a je podporován pedagogickými pracovníky našeho zařízení.

VD12-09: Naturschutzzentrum "Oberlausitzer Bergland" e.V. mit deutsch-tschechischen Informations- und Begegnungszentrum (sdružení, Neukirch/Lausitz)

Hledáme: Praktikanti a dobrovolníci jsou vřele vítáni. Můžete se u nás zapojit při plnění různorodých úkolů, sbírat praktické zkušenosti a získat sociální a jazykové dovednosti. V praxi si můžete vyzkoušet a popřemýšlet, v jakém směru byste se mohli či chtěli dál rozvíjet.

VD13-13: a.l.s.o. e.V. (sdružení, Schwäbisch Gmünd)

Hledáme: kooperačního partnera k výměně na témata: integrace nezaměstnaných, zamezení nezaměstnanosti, ženy a povolání; možnosti během výměny: návštěva instruktorů, poznání zařízení a/ nebo návštěva mládeže a dospělých, hudební projek (kapela), filmový projekt a pod.

VD30-07: AWO-Schullandheime im Vogtland (sdružení, Netzschkau)

Hledáme: Hospitanty/-ky, kteří se budou společně s německými vedoucími mládežnických skupin starat o skupinu dětí.