česky deutsch

ED17-11: Venkovský hotel Unger (Landgasthof-Unger) (jednotlivec, Schwenningen)

Hledáme: Milou a sympatickou dívku mezi 17-25 lety, která by chtěla absolvovat vyučení na hoteliérku v našem rodinném podniku. Dívka by měla umět dobře německy, aby mohla bez problémů navštěvovat školu. Naše restaurace má 120 míst, 11 pokojů pro hosty a konferenční místnost. Pracovní odměna je: první výuční rok - 590 .-€ brutto; druhý výuční rok - 630 .-€ brutto; třetí výuční rok - 700 .-€ brutto. Z toho se odečítá strava, ubytování a sociální pojištění. V prvním výučním roce zůstavá 230.- € netto + spropitné. Ubytování se nachází v hotelu. V našem podniku zaměstnáváme další dva učně. Možnost ukončení středního stupně vzdělání ("mittlere Reife"). Pracovní doba je 8,5 hodin denně 5 dní v týdnu.

ID34-09: Evropská asociace lektorů/ učitelů ewiv (Europäische Trainer Assoziation ewiv (EUTAS)) (jiný subjekt, Bad Hersfeld)

Hledáme: Praktikanty do kanceláře a k projektům.

SD06-11: Rilkeho Základní škola ve Stuttgartu (II.stupeň) (Rilke Realschule) (škola, Stuttgart-Rot)

Hledáme: Partnerskou školu, se kterou bychom chtěli uskutečnit školní výměny. Ubytování v rodinách.

SD21-11: Nadpodnikové vzdělávací centrum pro tesaře Biberach (Zimmerer Ausbildungs Zentrum Biberach) (škola, Biberach)

Hledáme: Partnery / školy, které jsou činné v oboru stavba / stavba ze dřeva. Radi bychom je pozvali k nám na 2 až 3 týdenní praxi, aby si udělali obrázek o tom, jak se učí tesaři u nás. Učni jsou ubytováni ve školním intrnátu.

VD01-10: Občanské sdružení a.l.s.o. lia (a.l.s.o. lia e.V.) (sdružení, Schwäbisch Gmünd)

Hledáme: skupinu mladých žen (nejedná se pouze o ženský projekt), které mají chutˇ, navázat kontakt s Německem, vyměňovat si zkušenosti přes internet a společně rozvinout a uskutečnit projekt zaměřený na film a umění.

VD02-07: Občanské sdružení Fercher von Steinwand (Fercher von Steinwand e.V.) (sdružení, Dürnau)

Hledáme: a) mladé lidi z Čech, kteří by chtěli u nás strávit nějaký čas a něco se naučit; b) partnerskou organizaci, která se zaměřuje na lidi, ne na samotné procesy.

VD10-12: Badische Turnerjugend im BTB e.V. (sdružení, Karlsruhe)

Hledáme: partnerskou organizaci, která by měla zájem se zúčastnít se skupinou dětí/ mládeže (15 - 20) ve věku 12 - 16 let našeho stanového tábora.